21-01-2019, imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jaroslaw


Innowacje w OSP

Dh Wojciech Pawlikowski - Strażak Miesiąca Sierpnia 2014

W dniu 16 września br. Komisja po wnikliwej analizie zgłoszonych wniosków dotyczących wyboru Strażaka Województwa Małopolskiego miesiąca sierpnia ogłosiła, iż

Strażakiem Miesiąca Sierpnia został wybrany Dh Wojciech Pawlikowski z OSP Poronin pow. tatrzański za uratowanie ludzi  z płonącego budynku w 2 akcjach.

Pierwsza była 25 stycznia 2014r. Był to pożar budynku mieszkano – gospodarczego w Poroninie. Dh Wojciech ewakuował z płonącego pomieszczenia niepełnosprawną kobietę /stwardnienie rozsiane/o wadze 120 kg. Po ewakuacji przekazano poszkodowaną ZRM w Zakopanem. Po ewakuacji Dh Wojtek został zabrany przez karetkę do szpitala na obserwację. Po 3 godz. Został wypisany w stanie dobrym.

Druga akcja była 15 sierpnia 2014r. podczas pożaru restauracji  „Watra” w Zakopanem,. Dh Wojciech razem z Dh Robertem Gałem odnaleźli i ewakuowali nieprzytomną kobietę przy pomocy podnośnika z JRG, następnie przekazali ją ZRM w Zakopanem.

Dh Wojciech Pawlikowski z zawodu jest mechanikiem samochodowym, prowadzi własny zakład samochodowy. Posiada przeszkolenia podstawowe, ratownicze. Służba w straży to tradycja rodzinna. Bierze aktywny udział w życiu straży, w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Brał udział w ostatniej głośnej akcji huraganowej jaka nawiedziła Zakopane i okolice.Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: