21-01-2019, imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jaroslaw


Innowacje w OSP

Dh Grzegorz Kania - Strażak Miesiąca Października 2014

18 listopada br. Komisja po wnikliwej analizie zgłoszonych wniosków dotyczących wyboru Strażaka Województwa Małopolskiego miesiąca października ogłosiła, iż

Strażakiem Miesiąca Października został wybrany Dh Grzegorz Kania z OSP Przeginia pow. Kraków-Ziemski za przeprowadzenie akcji reanimacyjnej  w miejscu pracy.

W dniu 22.09.2014r. w drukarni „Pol-Zdob” o godzinie 16.15 zasłabł – stracił przytomność pracownik Leszek Duda. Mistrz zmiany koordynował akcją ratunkową. Do akcji szybko dołączył się Grzegorz Kania, który wraz z mistrzem zmianowym wynieśli poszkodowanego na zewnątrz. Mistrz zmianowy wezwał pogotowie ratunkowe, w między czasie Grzegorz Kania stwierdził, że poszkodowany nie oddycha i natychmiast rozpoczął akcję reanimacyjną. Grzegorz Kania wykonywał ją przez 20 minut nie przerwanie, aż do momentu przyjazdu pogotowania. Dzięki umiejętności, zaangażowaniu  i szybkiej reakcji Grzegorza Kani udało się utrzymać akcję serca, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Lekarz na miejscu zdarzenia stwierdził u Pana Leszka Dudy rozległy zawał i poświadczył, że dzięki szybkiej reakcji Pana Grzegorza  pacjent przeżył.

Druh Grzegorz Kania wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w wieku 12 lat w roku 1992. Brał on czynny udział w ćwiczeniach i zawodach MDP. Z upływem lat zasilił szeregi seniorów, nieprzerwanie uczestnicząc w działalności OSP. Chętnie bierze udział w wszelkiego rodzaju szkoleniach, ćwiczeniach oraz akcjach ratowniczych. Obecnie jest Naczelnikiem i Członkiem ZOG ZOSP RP.Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: