21-01-2019, imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jaroslaw


Innowacje w OSP

Dh Michał Godyń - Strażak Miesiąca Listopada 2015

W dniu 8 grudnia br. Komisja po wnikliwej analizie zgłoszonych wniosków dotyczących wyboru Strażaka Województwa Małopolskiego miesiąca listopada ogłosiła, iż

Strażakiem Miesiąca Listopada został wybrany Dh Michał Godyń z OSP Czerna za uratowanie zaginionego dziecka.

Było to 30 listopada 2014r. Przez wiele dni cały nasz Kraj śledził losy 2-letniego Adasia, który w stanie skrajnego wychłodzenia trafił do szpitala w Prokocimiu. Niewielu jednak o tym wie, że w ratowaniu jego życia ogromna rolę odegrał Druh Michał Godyń z OSP Czerna, Gmina Krzeszowice, który udzielił mu pierwszej pomocy i podtrzymywał funkcje życiowe aż do przyjazdu karetki. Życie chłopca udało się uratować.

Druh Michał należy do OSP Czerna od 1989 roku. Początkowo działał w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej jako Dowódca MDP. Cały czas aktywnie uczestniczy w działaniach ratowniczo – gaśniczych i pracach OSP. W policji rozpoczął pracę w 1998r. Obecnie w stopniu podkomisarza, jako z-ca Komendanta w Komisjarjacie  Policji w Krzeszowicach, a w tegorocznych wyborach uzyskał mandat Radnego w Gminie Krzeszowice.Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: