17-02-2019, imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Lukasz


Aktualności

Strażackie kolędowanie na Jasnej Górze
Autor: Łukasz , 2018-01-17 07:57:07

Strażackie kolędowanie na Jasnej Górze ma już swoją tradycję. Po raz 21. kolędowali wraz z rodzinami strażacy z Piekiełka i z Mszany Dolnej. W sumie ponad 500 osób. 10 autobusów, po 5 na miejscowość i samochody prywatne. Pomysł zrodził się w Piekiełku aby pojechać odwiedzić rodaka o. Jana Pacha ze Słopnic który wówczas pełnił funkcję podprzeora – mówi druh Andrzej Czernek. Koledzy z Mszany Dolnej uznali że najlepsze odwiedziny to są z kolędą. Oprócz kolędy modliliśmy się za Ojczyznę bo w tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości,

- za nasze rodziny, za nasze parafie i kapłanów.

- za zmarłych strażaków i pielgrzymów.

Wraz z nami kolędowali: - Franciszek Dziedzina v-ce przewodniczący Rady Powiatu, - Czesław Kawalec radny powiatowy, - Józef Kowalczyk burmistrz Mszany Dolnej oraz przewodnicząca Rady Gminy Tymbark Zofia Jeż.

Na zakończenie odbył się koncert kolęd przy żłóbku w wykonaniu orkiestry.

Wszystkim pielgrzymom w imieniu organizatorów serdecznie dziękuję za ten piękny i radośnie spędzony czas na modlitwie i już dziś zapraszam na przyszły rok – zaprasza wiceprezes jednostki OSP Piekiełko druh Andrzej Czernek.

 

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: