17-02-2019, imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Lukasz


Aktualności

Świećmy przykładem nośmy odblaski !
Autor: Łukasz , 2018-02-07 08:55:03

 

Promując bezpieczeństwo w naszej Gminie, w styczniu Komendant Gminy oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Proszowicach wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Proszowice Grzegorzem Cichym przeprowadzili kampanię,,Świećmy przykładem nośmy odblaski”.

Kampania miała na celu zwiększenie widoczności najmłodszych użytkowników ruchu, ale także uświadomienie dzieciom i młodzieży o konieczności dbania o swoje bezpieczeństwo poprzez noszenie odblasków. Jesienią i zimą widoczność sylwetki pieszego spada nawet do 20 metrów, co bardzo często nie pozwala na odpowiednio szybką reakcję kierowcy i uniknięcie potrącenia pieszego. Dzięki gadżetom odblaskowym, które odbijają światło samochodu, kierowca jest w stanie zauważyć pieszego już z odległości 130-150m. Odblaski dają więc kierowcy szansę na wcześniejsze zauważenie innych użytkowników drogi, a tym samym zapewniają bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne są elementy odblaskowe, które pozwalają uchronić nas od wielu wypadków na drodze. Twórcą i wykonawcą pomysłu był Członek Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego druh Łukasz Kopeć  przy współpracy z Komendantem Gminnym OSP Andrzejem Olender wraz z Członkiem Zarządu druhem Wojciechem Dzikowskim oraz Sekretarzem Zarządu Oddziału Powiatowego i Komendantem Gminnym OSP w Koniuszy Krzysztofem Kowalskim. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i nabytą wiedzę w Państwowej Straży Pożarnej instruktarz pierwszej pomocy przeprowadził Krzysztof Kowalski. Demonstrował w jaki sposób powiadomić służby ratunkowe w sytuacjach zagrażających życiu, a także prezentował dofinansowane z Funduszu Sprawiedliwości torby ratownictwa medycznego PSP R1 pozyskane przez Gminę Proszowice.

Spotkania odbywały się w szkołach podstawowych z terenu Gminy Proszowice:

1) Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach

2) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Proszowicach

3) Szkoła Podstawowa w Klimontowie

4) Szkoła Podstawowa w Ostrowie oraz Niepubliczne Gimnazjum w Ostrowie

5) Szkoła Podstawowa w Kościelcu

6) Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Koczanowie

7) Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Stogniowicach

8) Szkoła Podstawowa w Żębocinie

9) Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach

W akcję aktywnie włączyły się również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych m. in.:

OSP Szczytniki, OSP Więckowice, OSP Kościelec, OSP Jakubowice, OSP Klimontów, OSP Górka Stogniowska, OSP Żębocin, OSP Ostrów, OSP Koczanów oraz OSP Makocice. Dodatkowo druhowie z Makocic, Jakubowic, Ostrowa, Żębocina, Kościelca i Koczanowa przygotowali specjalną atrakcję w postaci prezentacji samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W trakcie spotkań z uczniami Burmistrz wraz z druhami rozdali łącznie 2150 sztuk gadżetów odblaskowych, były to m. in. opaski samozaciskowe, kamizelki odblaskowe oraz breloki odblaskowe. Szczególne podziękowania należą się również lokalnym sponsorom, to dzięki ich życzliwości i wsparciu finansowemu udało się pozyskać i zakupić gadżety odblaskowe:

Urszula Śliwa Delikatesy Paleo,

Ryszard Nowak Foto Nowak Studio

Wojciech Kwiecień Strazaczki.pl.

Romuald Stasik Mechanika Pojazdowa,

Adam Zych Firma Handlowo-Usługowa BUD-ROL,

Andrzej Botko BETON-MAR,

Jolanta Bogdał Ubezpieczenia,

Adrian Zemełka Firma Handlowo-Usługowa ADER,

Lucjan Wójcik Firma Handlowa Wójcik,

Anna Drożdż, Jerzy Drożdż Firma Handlowa DUET,

Barbara Kopeć Firma Handlowa,

Marek Tulej, Mirosław Kopeć AUTO-ART, 

Stanisław Wcisło Firma TRANSBED,

Leszek Komenda SKUP WARZYW,

Arkadiusz Piątek Pracownia Złotnicza KAMEA.

Jeszcze raz apelujemy do wszystkich pieszych: ŚWIEĆMY PRZYKŁADEM – NOŚMY ODBLASKI !

 

Anna Rokicińska

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: