17-02-2019, imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Lukasz


Aktualności

Obchody 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej
Autor: Łukasz , 2018-04-19 08:40:01

10 kwietnia 2018 r. na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie przy grobie Śp. Posła na Sejm i Druha Ochotniczej Straży Pożarnej Wiesława Wody o godzinie 8.41 odbył się uroczysty apel z okazji przypadającej VIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Inicjatorem apelu był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie.

        Przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, Komendy Wojewódzkiej PSP, Szkoły Aspirantów PSP oraz delegacja PSL na czele z Posłem Panem Władysławem Kosiniakiem – Kamysz wraz z pocztami sztandarowymi oraz Rodzina wraz z Żoną śp. Dh Prezesa, Panią Wiktorią Woda, spotkali się  przy mogile tragicznie zmarłego, by w godzinie katastrofy smoleńskiej złożyć wiązanki kwiatów i zapalić symboliczne znicze  dając wyraz wielkiego szacunku i pamięci dla Tego niezwykłego człowieka i przyjaciela Strażaków.

Całość poprowadził Dh Kazimierz Sady - Dyrektor ZWOW ZOSP RP.
W imieniu strażaków Ochotników głos zabrał Dh Władysław Kucharski – V-ce Prezes ZOW ZOSP RP, który przywołał pamięć Dh Śp Wiesława Wody.


       W uroczystości na Cmentarzu Rakowickim wziął udział również Prezydent RP Pan Andrzej Duda, wraz z ministrami z kancelarii prezydenta RP, który złożył okolicznościowe wiązanki i modlił się przy grobach ofiar katastrofy smoleńskiej.

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: