21-01-2019, imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jaroslaw


Aktualności

TRWAJĄ ZAPISY NA OLIMPIADĘ OSP 2018
Autor: Łukasz , 2018-08-14 10:19:14

Stali i nowi uczestnicy mogą wypróbować i porównać swoją sprawność podczas rywalizacji sportowej biorąc udział w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 08-09 września 2018 w Kluszkowcach Gmina Czorsztyn, woj. małopolskie. Tegoroczna edycja Olimpiady nie będzie rozgrywana w Szczawnicy jak do tej pory, a po raz pierwszy w nowym miejscu na terenie Ośrodka Czorsztyn-Ski.  Na atrakcyjność zawodów wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła zawodów strażackich. Bez wcześniejszych eliminacji można rywalizować z reprezentantami jednostek OSP z wielu województw na arenie sportowej umiejscowionej w górach i otaczającej ją przepięknej scenerii górskiej. Na drużyny czekają również nowe wyzwania sportowe, ponieważ zostanie wprowadzonych kilka nowych konkurencji. Zawody trwają dwa dni i rozgrywane są z osobno klasyfikowanymi podziałami na drużyny pożarnicze druhów, druhen oraz mieszane. Można także zgłosić drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, Gminy lub powiatu. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo organizatorzy dopuszczają do startu w każdej ze zgłoszonych drużyn do 2 zawodników, którzy przed terminem zawodów nie są jeszcze pełnoletni, ale ukończyli 15 lat. Można zgłosić jedną lub kilka drużyn w wybranych podziałach. Każda startująca drużyna składa się z 5 osób.

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia różne kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania, każdego dnia inne.
Dla zawodników, kibiców i zaproszonych gości corocznie podczas zawodów organizowane są różnego rodzaju dodatkowe atrakcje m. in. prezentacje przez producentów i dystrybutorów sprzętu strażackiego, pokazy sprawnościowe, występy regionalne, konkursy i wiele innych.

Drużyny można zgłaszać do 06 września.
Szczegółowe informacje w sprawie zawodów, rejestracja- tel. 731 880 083, mail tokbike1@op.pl

Info: Facebook Osp-sport, link: https://www.facebook.com/Osp-sport-583798878334472/

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: