21-01-2019, imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jaroslaw


Aktualności

VIII Wojewódzki Złot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Autor: Łukasz , 2018-09-05 12:39:23

W dniu 01 września 2018 r. w Szaflarach pow. nowotarski odbył się VIII Wojewódzki Złot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którego organizatorem był Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. małopolskiego. Około 1000 osób reprezentowało 101 drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych woj. małopolskiego, gościnnie  trzy  drużyny z województwa śląskiego. Którzy, na początku podziękowali za kolejne zaproszenie ich do udziału w Zlocie i wręczyli Dh Prezesowi Edwardowi Siarce i Dh Władysławowi Kucharskiemu pamiątkowe Albumy.

Uroczystego otwarcia VIII Zlotu dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Druh Edward Siarka. Meldunek o gotowości do odbycia Zlotu złożył Stopka Szymon, Członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Szaflary.

W Zlocie uczestniczyli :

Druh Edward Siarka Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego

Druh Władysław Kucharski – Wiceprezes Zarządu OWZ OSP RP woj. małopolskiego

Pan Władysław Tylka – V-ce Starosta Powiatu Nowotarskiego .

Dh Jan Kuczkowicz – Prezes ZOP ZOSP RP w Nowym Targu.

mł.bryg .Mariusz Łaciak– Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu.

Pan Rafał Szkaradziński – Wójt Gminy Szaflary.

Pan Stanisław Wąsik - Przewodniczący Rady Gminy w Szaflarach.

Członkowie Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży – Dh Antoni Kwarciak, Dh Przemysław Wszołek, Dh Marek Krzykawski, Dh Zbigniew Gumułka.

Druhowie  z Ochotniczych Straży Pożarnych  Gminy Szaflary, którzy opiekowali się Uczestnikami Zlotu.

Młodzi adepci pożarnictwa,  zmagali się na trasie Zlotu, na 4 km odcinku od  Błoń Szaflarzańskich, poprzez drogę na Sądel, szkołę, boisko sportowe i rynek, rozgrywając w tych miejscach różne konkurencje sportowo-zabawowe. Wszystko to w pięknym krajobrazie z widokiem na szczyty Tatr. Humory  i pogoda dopisywała wszystkim uczestnikom.

Druhowie z MDP współzawodniczyli w 25-ciu konkurencjach. Wszyscy uczestnicy stanęli na najwyższym stopniu podium. Wszyscy byli zwycięzcami, nie było wygranych ani  pokonanych.

Wszystkie Drużyny na zakończenie Zlotu otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz  upominki – apteczki a przy rejestracji koszulki. Uczestnicy Zlotu jak zawsze stworzyli wspaniałą atmosferę.                       

Ponadto wręczono dyplom i maskotkę członkowi honorowemu z MDP Majkowice Aleksandrowi Zwierniak.

 

VIII Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu, za które podziękował Dh Prezes Edward Siarka i później Dh Władysław Kucharski, Urzędowi Marszałkowskiemu, Wójtowi Gminy Szaflar oraz Starostwu i Samorządom powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.

 

Dzięki temu młodzież otrzymała wspomniane okolicznościowe koszulki oraz upominki, ale także mogła zjeść smaczne posiłki i napoje w czasie trwania Zlotu. Ta pomoc powoduje, że młodzi ludzie chętnie uczestniczą w tej imprezie, która z roku na rok gromadzi co raz więcej uczestników. Znaczące wsparcie i przychylność wpływa na rozwój ochotniczego pożarnictwa w Małopolsce, którego trzonem i nadzieją jest właśnie młodzież skupiona w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

Życzliwość gospodarzy ziemi podhalańskiej - Szaflar sprawiła, iż uczestnicy Zlotu zabierają ze sobą wspaniałe wrażenia  i doświadczenia. Uczestnicy i organizatorzy Zlotu spotkali się                             z bardzo ciepłym przyjęcie  i  zrozumieniem dla swojej inicjatywy.

Słowa podziękowania Dh Władysław Kucharski skierował też do Zarządu OP ZOSP RP w Nowym Targu  na czele z Druhem Janem Kuczkowiczem za zaangażowanie i przygotowanie VIII Zlotu MDP jak również Druhom Gminy Szaflar oraz całego powiatu nowotarskiego                           i tatrzańskiego.

Patronat medialny objęli; Redakcja STRAŻAK, TVP 3 Kraków, Tygodnik Podhalański Zakopane  i Podhale 24.pl, Góral Info Redakcja i Podhale Region Nowy Targ.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: