17-02-2019, imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Lukasz


Aktualności

VI Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP
Autor: Łukasz , 2018-09-21 10:08:22

W dniach 08-09.09.2018 r. drużyny strażackie mogły sprawdzić swoje umiejętności i współpracę w zespole na niełatwej górskiej trasie, po raz pierwszy umiejscowionej  w Kluszkowcach, a nie jak dotychczas w Szczawnicy-Jaworkach. Olimpiada rozgrywana była z podziałem na drużyny pożarnicze druhów, druhen oraz drużyny mieszane składające się z druhów i druhen.                      

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny miały w jak najkrótszym czasie do zaliczenia kilkanaście kolejno następujących po sobie przeszkód i zadań, każdego dnia inne. Sportowy tor przeszkód może był trochę krótszy, niż porównywalny w Jaworkach, ale za to bardziej wymagający i ustawiony pod wytrzymałość. W tej edycji zawodów drużyny strażackie OSP  reprezentowały województwa: małopolskie, łódzkie, podkarpackie, wielkopolskie, śląskie, mazowieckie i lubelskie.

Podczas olimpiady organizatorzy zadbali nie tylko oprawę sportową, było tez sporo atrakcji dodatkowych m. in.: stoiska znanych  producentów i dystrybutorów sprzętu pożarniczego, pokazy sprzętu wykorzystywanego przez Straż Pożarną i Graniczną, występ zespołu regionalnego, wybory Miss strażackiej i na wesoło Strażackie Mistrzostwa w jedzeniu kiełbasy na czas.

Dla drużyn zwycięskich nagrodami były czeki pieniężne ufundowane przez ZOSP RP oraz sporo specjalistycznego sprzętu i odzieży strażackiej od licznych sponsorów. Na koniec tradycyjnie odbyło się losowanie dodatkowych nagród z pośród wszystkich drużyn.

Kolejno miejsca zajęli:

druhowie - 1.Targanice Dolne 2.Kamień (woj. łódzkie) 3.Zubrzyca Dolna  4.Biedaczów (woj. podkarpackie) 5.Ostoje (woj. wielkopolskie) 6.Łącko

druhny -  1.Ptaszkowa 2.Waksmund  3.Meszna Opacka 4.Brzeszcze 5.Ruda Łańcucka (woj. podkarpackie)

mixt -  1.Brzeszcze 2.Juszczyn 3.Kąkolewnica (woj. lubelskie)  4.Biedaczów  5.Ruda Łańcucka  6.Ostrówek (woj. lubelskie) 

 

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: