05-06-2020, imieniny obchodzą: Kira, Bonifacy, Waleria


Aktualności

Akcja Strażackiego Krwiodawstwa - 21.03.2010 r.
Autor: Łukasz , 2011-02-17 23:42:06

W dniu 21 marca 2010r., po raz 165 od początku w roku 2001 i po raz 5 w roku 2010, w myślenickiej Stacji Krwiodawstwa przeprowadzona została strażackia akcja krwiodawstwa "Krew darem ratowników dla dzieci poszkodowanych w wypadkach". Do Stacji Krwiodawstwa przybyli strażacy z jednostek OSP Gmin Siepraw i niektórych z Gminy Wiśniowa, a to Siepraw, Łyczanka, Zakliczyn, Czechówka, Glichów, Poznachowice Dolne, a także OSP Jasienica z Miasta i Gminy Myślenice Do oddających krew jednostek dołączyli członkowie rodzin strażackich. Łącznie oddano rekordową ilość 40,5 litra krwi, co pozwoliło podnieść jej stan od poczatku akcji do 3.246,5 litrów. Najliczniej reprezentowana była OSP Siepraw, z ktorj krew oddało 20 strażaków. 
Akcja strażackiego krwiodawstwa jest calkowicie dobrowolna. Zebrana krew przeznaczona jest dla dzieci poszkodowanych w wypadkach, a także stanowi bank krwi dla strażaków i członków rodzin strażackich. Następna akcja krwiodawstwa przeprowadzona zostanie po Świętach Wielkanocnych Zapraszamy wszystkich chętnych i oczekujemy na dalsze zgłoszenia.
Na wniosek strażaków oddających krew, przy Strażackim Klubie Honorowych Dawców Krwi tworzna jest grupa dawców szpiku kostnego dla dzieci chorych na białaczkę. Dotychczas akces przystąpienia do tej grupy zgłosiło 50 strażaków. Po zamknięciu listy chętnych, przypuszczalnie w miesiącu kwietniu, przeprowadzone zostanie spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w przedmiotowej sprawie, na którym zainteresowani uzyskają pełną informację. Oczekujemy na dalsze deklaracje.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragnę tą drogą złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich strażaków - krwiodawców, oddających ze strażakami krew członków ich rodzin i wolontariuszy, a także personelu Stacji Krwiodawstwa w Myślenicach z Panią dr Barbarą Piasecką na czele, dziękując im za 165 niedziel spędzonych wspólnie w Stacji Krwiodawstwa. Pragnę również złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy pomogli naszemu Klubowi Honorowych Dawców Krwi OSP, wspierając go w potrzebie, oraz redakcjom "Dziennika Polskiego" i Gazety Myślenickiej, "Strażaka", które to propagują akcje krwiodawstwa, co znacznie powiększa frekwencji na naszych akcjach, a także wszystkim, którzy ofiarowali się zostać dawcami szpiku kostnego.

 

Zdjęcie: Krew oddają Państwo Teresa i Marian Siatkowie z Sieprawia, którzy każdorazowo biorą udział
w strażackich akcjach krwiodawstwa.

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: