06-07-2020, imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa


Aktualności

Akcja Strażackiego Krwiodawstwa 27.03.2011
Autor: Łukasz , 2011-04-05 12:33:00

            W dniu 27 marca  2011r.,w myślenickiej Stacji Krwiodawstwa przeprowadzona została przez Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi 2 strażackie akcje krwiodawstwa "Krew darem ratowników dla dzieci poszkodowanych w wypadkach", po raz 182 i 183 od początku działalności Klubu w roku 2001 i po raz 5 i 6 w roku 2011.  Do Stacji Krwiodawstwa w Myślenicach przybyli strażacy i wolontariusze z jednostek OSP Gminy Siepraw, a to Siepraw, Łyczanka, Zakliczyn, Czechówka, Miasta i Gminy Sułkowice, a to Sułkowice, Harbutowice, Krzywaczka, Rudnik, Biertowice, oraz Trzebunia z Gminy Pcim. Podczas obydwu akcji oddano  43,5 litra krwi, co pozwoliło podnieśc stan zebranej dotychczas krwi do 3.743,5 litra.

            Zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi, a także oczekujemy na dalsze zgłoszenia chętnych na dawców szpiku kostnego. Jest ich już  zakwalifikowanych 65, a na  badania na liście oczekuje 40. Pragnę poinformować wszystkich dawców krwi, a także wszystkich chętnych nie będących krwiodawcami, że badanie kwalifikacyjne dla następnej grupy krwiodawców i wszystkich chętnych pragnących zostać dawcami szpiku kostnego odbędą się  10 kwietnia 2011r., Będzie to 3-cia grupa poddanych kwalifikacji. Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Myślenicach dziękuje wszystkim, którzy przystąpili dotychczas do Zespołu Dawców Szpiku i potwierdza, że wszyscy dawcy zarejestrowani zostaną w Banku Szpiku Kostnego przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z przeznaczeniem przede wszystkim dla polskich dzieci chorych na białaczkę.

            W związku z powyższym prosimy wszystkich chętnych krwiodawców i  chętnych wolontariuszy o osobiste lub telefoniczne  zgłaszanie swojej obecności  na badaniach kwalifikacyjnych do myślenickiej Stacji Krwiodawstwa  na telefon 12-2740013. Następna akcja honorowego krwiodawstwa przeprowadzona zostanie w niedzielę 3 kwietnia 2011r. Krew oddawać będą strażacy z i wolontariusze z Miasta i Gminy Myślenice.

 

 

                                                                                                               Z poważaniem

                                                                                                              Andrzej Burzawa

 

                                                                                               Prezes ZOP ZOSP RP w Myslenicach

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: