21-07-2018, imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel


Aktualności

BRAWO BARTEK MAŁY WIELKI BOHATER
Autor: Łukasz , 2017-06-27 10:01:59

 W nocy z 22 na 23 czerwca w Domu Strażaka OSP Myślenice Dolne Przedmieście miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Mieszkająca a zarazem gospodyni obiektu, mama trójki dzieci około godziny 2:40 w nocy straciła przytomność. Najstarszy z trójki rodzeństwa - 5,5 letni Bartłomiej ( mąż pracował na nocną zmianę członek OSP ) uruchomił znajdującą się w mieszkaniu syrenę alarmową. Robił to kilkukrotnie, dzięki temu na miejsce przybyli druhowie OSP Dolne Przedmieście, w których szeregach znajdowali się wykwalifikowani ratownicy medyczni ( Szklarz Krzysztof i Poznański Daniel )i rozpoczęli akcje ratunkową, aż do przybycia pogotowia, jak się później okazało kobieta traciła przytomność kilka razy.

Zachowanie chłopca należy uznać za wzorowe!!! Pamiętał o czym mówili mu rodzice, wiedział jak należy zachować się w takiej sytuacji, choć wyglądało to bardzo poważnie i nie jednego dorosłego wprowadziło by w zakłopotanie.

Jan Tadeusz Pitak

Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice Dolne Przedmieście

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: