17-11-2018, imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz
!!! W PONIEDZIAŁEK BIURO ZAMKNIĘTE !!!


Aktualności

Strzelanie mundurowych
Autor: Łukasz , 2017-10-10 10:30:12

Na strzelnicy kulowej w Limanowej zorganizowano XI zawody strzeleckie służb mundurowych o puchar starosty powiatu limanowskiego, wójta gminy Tymbark i dyrektora Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

 W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, reprezentujące daną jednostkę mundurową – mówi Grzegorz Dziadoń, prezes UKS „ Tymbark” współorganizator zawodów.

Trzy osoby z drużyny strzelały z karabinów, a dwie wytypowane osoby z pistoletów. Każdy zawodnik wykonał 10 strzałów z postawy leżąc / karabin / i stojąc /pistolet/ z czego 7 najlepszych było ocenianych. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo tak z broni długiej jak i krótkiej. Punktacja drużynowa obejmowała wynik trzech zawodników z broni długiej i dwóch zawodników z broni krótkiej. Przy równej ilości zdobytych punktów, tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej ten miał wyższe miejsce, kto w swoim strzelaniu miał więcej 10-et, 9-ek, 8-ek itd. – kontynuuje Grzegorz Dziadoń.

Łącznie na starcie stanęło 6 zespołów. Były to drużyny:  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Tymbarku wraz z Zarządem, Obrony Cywilnej Gminy Tymbark, LOK Limanowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia, Klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN. Celem zawodów było upamiętnienie 78 rocznicy napaści ZSRR na Polskę, integracja służb mundurowych, popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych oraz udział w Europejskim Tygodniu Sportu  – kończy Grzegorz Dziadoń. 

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

W kategorii drużynowej zwyciężyli:

I miejsce LOK Limanowa – 275 pkt,

II miejsce ZS im. KEN Tymbark – 269 pkt,

III miejsce Obrona Cywilna Gminy Tymbark – 233 pkt,

IV miejsce PSP Limanowa – 198 pkt,

V miejsce OSP Podłopień – 178 pkt,

VI miejsce OSP Tymbark – 170 pkt. 

 

W kategorii indywidualnej z pistoletu kulowego zwyciężyli:

I miejsce Bogdan Kita – LOK Limanowa 63 pkt,

II miejsce Patrycja Pęcek – ZS im. KEN 61 pkt,

III miejsce Mieczysław Sukiennik LOK Limanowa 53 pkt,

IV Kacper Gromala – ZS im. KEN 50 pkt.


W kategorii indywidualnej z karabinków  zwyciężyli:

I miejsce Mateusz Krzan – ZS im. KEN Tymbark 58 pkt,

II miejsce Przemysław Tokarz – LOK Limanowa 57 pkt,

III miejsce Piotr Drożdżak – LOK Limanowa 55 pkt,

IV miejsce Tadeusz Rybka – Obrona Cywilna 54 pkt.

Dla trzech najlepszych drużyn oraz zwycięzców konkursów indywidualnych z broni krótkiej i długiej przygotowano puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorami  byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy w Tymbarku, Zespół Szkół im. KEN, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku.

Nagrody wręczyli: Jolanta Dunikowska – Wszołek, dyrektor Zespołu Szkół im. KEN, płk. Jan Dominik, nauczyciel PW w Zespole Szkół im. KEN oraz dowódca tymbarskiego „Strzelca” st. insp. ZS  Robert Nowak.

Na zakończenie turnieju prezes OSP w Tymbarku druh Stanisław Przybylski zaprosił wszystkich uczestników zawodów na smaczną  kiełbaskę z grilla.

Komisji sędziowskiej przewodniczył Leszek Lach, prezes LOK Limanowa.

Robert Nowak

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: